България има своя първи герой в Токио! Антоанета Костадинова спечели сребро в стрелбата - E-Burgas.com

лгария вече има своя първи медал от Олимпиадата в Токио.

Антоанета Костадинова зарадва цялата страна в ранните зори на неделния ден, след като спечели сребърното отличие на 10 метра пистолет от турнира в спортната стрелба в японската столица.

Това е първи олимпийски медал за Антоанета Костадинова, която дори имаше шанса да спечели и златото, но в последния изстрел, заради огромното напрежение, допусна да бъде изпреварена от представителката на Русия - Ваталина Бацарашкина.

Българката завърши с резултат 239,4 точки, който ѝ отреди втората позиция на почетната стълбичка.

След 17-годишна пауза Антоанета Костадинова връща страната ни сред медалистите в този спорт на Олимпийски игри.

Националката ни направи изключително добра стрелба в края на квалификацията, с която влезе във финала с 6-и резултат. Започвайки от нулата в битката за медалите, тя демонстрира много стабилно представяне от самото начало. Пое водачеството, но последният изстрел реши съдбата на медала.

Състезателката на "Сборная" грабна златото с резултат от 240,3, което е олимпийски рекорд. Антоанета Костадинова завърши на 0,9 точки след Бацарашкина. Бронзовото отличие е за китайката Дзиан Ранзин с 218,0 точки.