Възпитаник на "Киокушин Спирит" Бургас втори на първенството в Русия

Възпитаник на

На 20-ти февруари отборът на БКА-ИКО БЪЛГАРИЯ се завърна от Международното Първенство за юноши и девойки по Киокушин Карате в Москва, Русия. В съревнованието взеха участие около 500 каратеки от 12 държави - Русия, Беларус, Казахстан, Ливан, Испания, Азърбайджян, Армения, Япония, Грузия, Украйна, Естония, България.

Българският отбор участва с двама представители при юношите - Богомил Костов 12-13г. от СКК"Киокушин Спирит" - Бургас и Марин Енчевски 16-17г. от СК"Монтана". Марин зае 3-то място при ЮСВ над 75 кг., който изигра общо три срещи, 2-рата от които спечели с ипон (нокаут), но отпадна на полуфинала от представител на домакините. Богомил Костов се класира 2-ри при ЮМВ до 50 кг. след успорван финал с две продължения също срещу състезател на Русия. Той бе удостоен със специална награда за представянето си "Воля за победа", като две от 4-те си срещи спечели с ипон (нокаут).

Българският отбор бе съпроводен от Председателя на БКА-ИКО БЪЛГАРИЯ - Световния Шампион Шихан Емил Костов, придружен от Световната ни Шампионка на ката и Председател на бургаския клуб - Сенсей Гергана Апостолова-Костова, която участва в съдийския състав на Първенството.