Созопол разгроми Ботев (Гълъбово)

Созопол разгроми Ботев (Гълъбово) - E-Burgas.com
созопо - бургас (13)Отборът на Созопол записа разгромна победа над Ботев (Гълъбово) с . Головете бяха дело на Д. Хаджиев (15 мин.), Р. Халил (23 мин.), М. Георгиев (27 и 85 мин.), Ил. Капитанов (45 мин.), Кр. Ватралев (71 мин.) . През първото полувреме на терена имаше само един отбор – този на Созопол. Още след четвърт час игра възпитаниците на Румен ДИмов излязоха напред в резултата, след удар с глава на Хаджиев. В 23-ата минута Халил удвои, след като се възползва от пас на Капитанов. Само 4 минути по-късно дойде и най-красивия момент. Капитанов центрира, Михаил Георгиев засече от воле и опъна мрежата зад вратаря на домакините. В последната минута Илиян Капитанов вкара и четвърти гол, след чудесен индивидуален пробив. През втората част домакините добавиха още две попадения на сметката си. В 71-ата минута Ватралев се възползва по отличен начин от пас на Янчев и отбеляза за 5:0. Пет минути преди края Михаил Георгиев довърши грохналия си противник с шесто попадение. „Отлично изигран мач от нашия отбор. Показахме стила си – висока скорост, техника и точност. Аз казвах многократно, че някой ще си изпати. От мач на мач играем все по-силно, набираме скорост. Огромни благодарности към целия отбор, към ръководството на клуба и към треньорите. Искам изрично да подчертая, че сме здраво стъпили на земята. Нашата цел си остава една и съща – утвърждаване в „Б” група и развиване на отбора и базата. Ще печелим оше мачове, но и ще губим. Когато обаче падаме, това трябва да става с високо вдигната глава. Правилната работа вече започна да дава резултат. Най-важното е, че публиката, която пълни нашия стадион, остава доволна и ни изпраща с овации”, коментира пред e-Burgas наставникът на Созопол Румен Димов.