Шампионска титла и три сребърни медала за бургаските боксьори на Държавното за мъже - E-Burgas.com

Голям успех постигнаха боксьорите от „Победа Черноморец“ на Държавното първенство за мъже в Благоевград. Равносметката е впечатляваща - шампионска титла и три сребърни медала.

С 4 победи, първенец в категория до 75 кг стана Иван Атанасов. На финала бургазлията надигра Теодор Коев от НСА с 3:0 съдийски гласа. Вицешампиони са Мехмед Чиновлиев до 63,5 кг, Якуб Чиновлиев до 67 кг и Стойчо Недев при 71-килограмовите. На ринга в Благоевград се качиха 98 боксьори от 30 клуба от цялата страна.

Така, след тригодишно прекъсване, Бургас отново има шампион на страната. Предишната титла отново е на Иван Атанасов от 2018 година.

Също през 2018-та, боксьорът на „Победа Черноморец“ стана европейски шампион за юноши в унгарския град Капошвар.