Пламен Камбуров триумфира на „Рали Писта Бургас 2021“

Пламен Камбуров триумфира на „Рали Писта Бургас 2021“ - E-Burgas.com

Пламен Камбуров (АСК ЛВ-Авто Рейсинг Тийм) с Mitsubishi Lancer Evo IX грабна победа в клас Макси на „Рали Писта Бургас 2021“- първи кръг за сезона в родния шампионат по автомобилизъм.

Над 10 000 зрители изгледаха автомобилното шоу, провело се край езерото Вая при отлична организация. Атрактивното състезание беше открито от кмета на община Бургас Димитър Николов.

Пламен  Камбуров, който доскоро беше състезател на бургаския клуб „Вромос“ започна състезанието от четвърта позиция и още в третия тур успя да изпревари стартиралия от полпозишън Константин Маршавелов (КС-2 Рейсинг Тийм) с Mitsubishi Lancer Evo X. Трети на подиума в най-престижния клас се качи Румен Киров (АСК Старт-М Криводол), който бе зад волана на Subaru Impreza.

В серия Туринг победата бе за Кольо Карастоянов от КА-2 Рейсинг Тийм благодарение на Кольо Карастоянов. След него се наредиха тримата пилоти на бургаския АСК Елена Тийм Стоян Апостолов, Симеон Кандаров и Стоил Неков. И четиримата пилоти в топ 4 управляваха автомобили Honda Civic. Вторият пилот на КА-2 Рейсинг Тийм Иван Влъчков също с Honda Civic, който стартира от полпозишъна не завърши надпреварата край езерото Вая, която в този клас беше с продължителност от 13 обиколки.

В серия Спорт подиумът си поделиха Йордан Методиев (АСК Дианел Рейсинг) и пилотите на GREEN FOX MOTORSPORT Александър Антов и Александър Димитров, като и тримата управляваха Honda Civic.

Иван Лишев (АСК Стара Загора) спечели в серия Лада, като завърши на 23 секунди пред Дончо Дончев (GREEN FOX MOTORSPORT), а трети с пасив от 38 секунди финалната линия премина съотборникът на Лишев - Евгени Семерджиев.

Купите на победителите в отделните класове връчи Диана Саватева, зам.кмет „Култура, туризъм и спорт“. Сезонът в държавния шампионат по автомобилизъм на писта и затворен маршрут продължава след две седмици с Писта Eneos.