ПФК БУРГАС ЗАГУБИ ОТ ПИРИН (РАЗЛОГ)

ПФК БУРГАС ЗАГУБИ ОТ ПИРИН (РАЗЛОГ) - E-Burgas.com
10754941_10203068558176182_257862080_n Отборът на ПФК Бургас загуби гостуването си на Пирин (Разлог) с 1:3. Попаденията бяха дело на Руйчев (27 мин.), Спириев (72 мин.) и Кондев (77 мин.) за домакините. Почетният гол за бургазлии бе дело на Мечев (80 мин.). Двубоят се игра на стадион „Свети Петър” в Банско. Отборът на Бургас имаше възможност да поведе още в десетата минута. Анатоли Тодоров напредна по лявото крило, центрира успоредно на гол линията, но двама футболисти в сини фланелки се разминаха с топката точно пред вратаря на домакините. Пет минути по-късно имаше спорно положение в наказателното поле на тима от Разлог. Защитник в зелено спря топката на своя страж, който я улови. Главният съдия обаче не назначи свободен удар. В 27-ата минута Ботев поведе, след неразбирателство в защитата на Бургас и плътен удар на Димитър Руйчев. В 30-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен, но удар с глава на Ахмедов мина на сантиметри в аут. В 35-ата минута наставникът на бургазлии Ангел Стойков направи принудителна смяна – на мястото на Ахмед Ахмедов в игра се появи Борислав Борисов. В 40-ата минута Мирослав Радев овладя на гърди в наказателното поле на Ботев и стреля от движение, но топката профуча покрай дясната греда. В 42-ата минута Симеон Мечев пробва удар от дистанция, но много неточно. Второто полувреме започна със силен изстрел на Цветомир Цонков, но вратарят на гостите улови. В 55-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада.  В 69-ата минута нов топовен изстрел на Цонков бе избит с мъка от вратаря на Ботев. В 72-ата минута Спириев с удар от границите на наказателното поле отбеляза за 2:0 в полза на Пирин. В 77-ата минута резултатът стана класически, след като Кондев засече центриране отдясно. Три минути по-късно удар на Борисов срещна гредата, топката попадна в Мечев, който на празна врата не сгреши за 3:1. ПФК Бургас: 12. Янко Георгиев, 11. Даниел Шмедин, 20. Юри Иванов, 3. Петър Патев, 6. Стоян Мантаров, 22. Цветомир Цонков, 16. Пламен Димитров (73’ – 21. Живко Хаджиев), 10. Мирослав Радев, 18. Анатоли Тодоров, 4. Симеон Мечев, 19. Ахмед Ахмедов (35’ – 23. Борислав Борисов) Резерви: 44. Георги Стоянов, 21. Живко Хаджиев, 5. Стоян Калпаклиев, 99. Слави Костенски, 2. Тодор Гочев, 23. Борислав Борисов, 8. Николай Ботев