Състоянието на 20-годишното момиче, пострадало тежко при катастрофата на 343-ия километър на АМ „Тракия“ в посока Бургас, се е влошило, научи e-Burgas.
Младата жена е спряла да диша самостоятелно и е поставена на командно дишане. Тя остава в медикаментозна кома с тежка черепно-мозъчна травма, мозъчен кръвоизлив, счупени ребра и тежка травма на белия дроб. Настанена е в болница „Сърце и мозък“.
Появи се и съществено уточнение относно хората, пътували в катастрофиралия Peugeot 307 със софийска регистрация. Мъжът зад волана не е баща на момичето, както беше съобщено първоначално. Той е приятел на майката. Биологичният баща на 20-годишната жена в момента се намира в Мадагаскар.
Майката също е пострадала при тежкия инцидент, но по последна информация няма непосредствена опасност за живота ѝ. Водачът е без тежки травми. Направените му тестове за алкохол и наркотични вещества са отрицателни.
Причината за катастрофата към този момент остава спорна и предстои да бъде установена от разследващите.
Според една от версиите автомобилът се е движил с несъобразена скорост. Самият водач твърди, че причина за загубата на контрол е внезапно спукване на гума.
На този етап няма окончателни данни, които да потвърдят нито една от двете версии.
Предстои детайлен оглед на мястото на произшествието, включително с дрон. Разследващите ще установяват траекторията на автомобила, мястото на първоначалната загуба на контрол и останалите обстоятелства около тежкия инцидент.
Най-тежка остава битката за живота на 20-годишното момиче, чието състояние към момента е критично.
