Индиана Първа донесе първа победа на 13-годишен бургаски ездач

Индиана Първа донесе първа победа  на 13-годишен бургаски ездач - E-Burgas.com
  Emil Georgiev1 Емил Георгиев       13-годишният състезател Емил Георгиев от бургаския клуб по конен спорт „Кан Крум“  се окичи с първа победа от Турнира по покана в Житница преди ден. Това е първи голям успех за Емо. Талантливият състезател показа отлични умения на терена в Житница и във втория ден от надпреварата стана първи с помощта на своята кобила Индиана Първа. Момчето демонстрира безпогрешни  паркури при височина на препятствията 95 см. Заради различната степен на подготвеност децата участват в различни паркури, като се започне с Х паркурите и височини 60-70 см. и се стигне до 115 см. у нас. За разлика от Европейските първенства, където от миналата година състезателите преодоляват препятствия до 130 см. Raia Porto4anova Рая Порточанова   Най-малката ни състезателка 10-годишната Рая Порточанова отново записа добри резултати, класирайки се първа на Х паркурите с препятствия до 60-70 см. При тях определяща е прецизността на скачането, а не бързината, като първи са всички не допуснали наказателни точки. Точно тези качества показа Рая при последните си четири участия. Тя може би ще има успех и на по-големи височини, но възрастта не й позволява това. Този спорт няма ограничение за горна граница на възрастта, но има долна. Заради ангажираност около изпитите за гимназия, Жени Михова пропуска турнирите през май след безапелационни 6 първи места от 6 състезания и със заявка за националния отбор. 15-годишната Сияна Базотева  за първа година участва в категорията до 18 години, като почти винаги е първа, а понякога се намесва и в общото класиране редом с мъжете и жените. Доказа го и в отворения паркур в Житница, където след победа при юношите, стана втора в надпревара с мъжете и жените. Бургаският клуб „Кан Крум“ се представи с общо петима състезатели. Пламен Радославов при мъжете завърши 7-и на паркура с височина на препятствията 120 см, от останалите си участия записа 6-о, 12-о и 13-о място. Карина Пирьова при децата стана 7-ма.