Фурор на бургаските корсари, спечелиха Купа „България“ в три възрасти (Снимки)

Фурор на бургаските корсари, спечелиха Купа „България“ в три възрасти (Снимки) - E-Burgas.com

Фехтовален клуб „Корсар”-Бургас спечели купа „България” в три от възрастовите групи. Надпреварата се провежда в три кръга през годината, като в крайното класиране влизат и резултатите от Държавното първенство.

При  момичета до 11 години Михаела Николова за втора поредна година спечели титлата, а нейната съотборничка Аня Кирова зае третото място в крайното класиране.

В същата възрастова група при момчетата Борис Симеонов безапелационно завоюва титлата с преднина повече от 20 точки пред  конкурентите.

Най-оспорвано беше при момчетата до 13 год.  Там носителя на купата се определи буквално в последния двубой, на финала в последния кръг се срещнаха двамата претенденти Георги Златаров от  ФК.”Корсар”-Бургас  и  Георги Христов от ЦСКА, след много драматичен среща, победител в турнира и носител на купата бе Георги Златаров от Бургас.

Трябва да се отбележи и представянето при 13 годишните момичета въпреки, че не взеха купа „България” състезателките на бургаския клуб заеха в крайното класиране  съответно:

2-ра  Михаела Николова

3-та Габриела Захаринова

4-та  Аня Кирова

5-та Кристина Миланова

На самото състезание „Купа Младост”, което бе трети и последен кръг от купа „България”, състезателите от региона се представиха на обичайното си високо ниво.