Черноморец загуби битката за оцеляване

Черноморец загуби битката за оцеляване - E-Burgas.com
chernomoretz Славия победи Черноморец с 2:0 и по този начин утежни още повече положението на бургазлии в битката им за оставане в „А” група. Вратарят на „акулите” Ник Дашев се превърна в главно действащо лице на терена, като с невероятните си спасявания попречи резултатът чувствително да набъбне. В първите минути на 2 пъти Черноморец имаше възможност да открие резултата, но пропуски направи Жозуе Баламанджи. Вместо това, в 23-ата минута домакините от София отбелязаха чрез ветерана Чавдар Янков. Той се възползва от хубав пас на Георги Пашов и с хубав удар до дясната греда прати топката в мрежата зад стража на Черноморец. Веднага след попадението дойдоха и минутите на Ник Дашев. Първо той изби мощен удар с глава от 5 метра на Атанас Курдов. Малко по- късно Дашев за втори път отчая нападателя на „белите” като от приблизително същото разстояние отрази негов бомбен удар в долния десен ъгъл. В началните минути на второто полувреме Черноморец се активизираха, но въпреки това не успяха да създадат реално голово положение. Вместо това, Славия имаше възможност да удвои преднината си. Атанас Курдов и Галин Иванов остана сами срещу Ник Дашев, но се засуетиха и гол не последва. Все пак в 62- ата минута резултатът стана 2:0 в полза на столичани. След центриране на Радослав Димитров, Венелин Филипов засече с глава топката в собствената си врата. Пет минути преди края на срещата футболистите на Димитър Димитров имаха възможност да отбележат почетно попадение. Първо обаче Георги Петков изби удар на Беламанджи, а при добавката топката се отби в напречната греда.  Веднага след това Маркиньо направи пропуск, след като ударът му с глава мина на сантиметри от страничния стълб на „бялата” врата, като по този начин крайният резултат остана непроменен- 2:0 в полза на Славия.