Черноморец върти равенство със Славия на Овча купел

Черноморец върти равенство със Славия на Овча купел - E-Burgas.com
Славия и Черноморец не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на "А" група. Срещата на стадиона в Овча Купел започна равностойно, но още при първата си по-сериозна атака "белите" успяха да открият резултата. Влади Златинов центрира от фаул в наказателното поле, а тама централният бранител Живко Желев изпревари всички и с глава прати топката в мрежата на Стоян Колев. В 22-ата минута Атиф Шаешу от състава на гостите пое топката, премина няколко метра и с плътен удар в долния ляв ъгъл на вратата матира Стефано Кунчев -1:1. Последва натиск на Черноморец в следващите минути, а пред вратата на домакините пропуски направиха Яник Боли и Шаешу. В 42-ата минута Петър Димитров стреля от упор, но Колев успя да избие с една ръка. След почивката играта бе доста по-слаба. В 61-ата минута Жереми Фо-Поре от състава на Черноморец получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена. "Белите" се възползваха от тази ситуация и тръгнаха в атаки, които обаче така и не доведоха до ново попадение. В края на мача влезлият като резерва Николай Божов все пак можеше да реализира, но ударът му премина на сантиметри над напречната геда.