Черноморец с трета поредна загуба

Черноморец с трета поредна загуба - E-Burgas.com
черноморецОтборите на „Локомотив”  (София) и  „Черноморец”  (Бургас)  завършиха при резултат 2:1 за столичните „железничари”. След скучното начало на двубоя, от нищото гостите получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Румен Трифонов. Капитанът на „акулите” Лъчезар Балтанов прояви хладнокръвие и реализира за 0:1. Само 3 мин. По-късно Амари пропусна да удвои, след като ударът му срещна напречната греда. В 42-ата мин. „железничарите” получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле на Дашев, а Маркиньос с прецизен изстрел изравни. В заключителните минути на 1-то полувреме интересни моменти липсваха и двата отбора се оттеглиха за почивка при равенство. Вторите 45 мин. започнаха с лек натиск на домакините, но до сериозни положения не се стигна. 20 мин. преди края Стефан Генов бе принуден да смени титулярния си вратар Галев с Божидар Митрев. Стражът на столичани бе откаран с линейка от стадиона, но за негово щастие няма сътресение. 7мин. преди края гол на „сините” от Бургас бе отменен заради засада. Така се стигна до продължението, назначено от главния съдия Радан Мирянов. 2 мин. след изтичане на редовното време, в герой за домакините се превърна бразилецът Маркиньос, който с глава засече центриране от корнер на Тодор Христов,за да донесе победата на своя тим. Така, след третата поредна загуба, тимът на Димитър Димитров се намира на незавидното 11-о място. Стефан Генов пък дебютира с победа начело на столичани, след като през седмицата замени на поста Емил Велев.