Черноморец опука с осем гола Светкавица, Яник Боли с четири попадения

Черноморец опука с осем гола Светкавица, Яник Боли с четири попадения - E-Burgas.com
Черноморец /Бургас/ записаха убедителна с 8:0 над „Светкавица” /Търговище/ в контрола, играна днес в Поморие. От първата до последната минута момчетата на Димитър Димитров контролираха изцяло събитията на терена. Първият гол падна в 16-та минута, а негов автор стана централният бранител на „акулите” Николай Николов. Още в следващата атака най-новото попълнние на черноморци Яник Боли направи резултата 2:0. В 24-та минута Траян Дянков отбеляза третият гол в срещата, след асистенция на Венци Христов – 3:0. В следващата минута Боли вкара второто си попадение за 4:0. Краят на първата част беше белязан от нов гол, този път дело на Цветомир Цонков. След почивката бургазлии продължиха високото темпо и в 62-та минута Боли открадна топка от защитник на гостите и маркира своя хетрик за 6:0. Останалите две попадения бяха дело на Георги Терзиев в 74-та минута, който прониза с глава мрежата след изпълнение на корнер и отново Боли. Котдивоарецът получи извеждащ пас от Борислав Балджийски и елегантно оформи крайното 8:0 и своя четвърти гол в двубоя. Състав на Черноморец: Колев, Дянков /Терзиев/, Николов /Димов/, Уалембо, Фопоре, Паланков, Цонков, Асис /Стоянов/, Шаешу /Балджийски/, Христов /Филипов/, Боли