21 млн. лв. за чист Бургас през 2017 година

21 млн. лв. за чист Бургас през 2017 година - E-Burgas.com
снимка: архив

Средствата спрямо 2016 година се увеличават с около 1,4 млн. лв. 

20 956 689 лв. ще струват дейностите по събиране, извозване, обезвреждане в депа или други съоръжения на битови отпадъци и поддържане на чистотата на територии за обществено ползване за 2017 г. За сравнение през настоящата година са били отделени 19 564 987 лв., което прави разлика от около 1,4 млн лв. Това става ясно от план-сметка, която е входирана като докладна записка от кмета Димитър Николов и ще бъде гласувана на последната за година сесия на Общински съвет - Бургас.

 Половината от тази сума или точно 9 782 093 лв. ще отидат за събиране и транспортиране на отпадъци и осигуряване на съдове за отпадъци. Тук има известно увеличение от миналата година, когато сумата е била 9 564 318 лв. Причината планираните средства да бъдат повече е въведеното нощно обслужване на съдовете в ЦГЧ. 

6 014 418 лв. ще бъдат отделени за поддържане на чистотата на места за обществено ползване. Това включва включително ръчно и машинно метене, миене, почистване на регули, тесане на прораснала трева по тротоари, почистване на тангиращи и разделителни  ивици на пътища, плажни ивици, графити, дъвки, рекламни и агитационни материали, елементи на пътната инфраструктура и други специфични замърсявания. Увеличението на средствата по тази дейност идва заради повечето плажове без конценсионер на територията на общината. 

Следващият най-голям разход е за дейности по проучване, проектиране, изграждане, поддържане, експлоатация, закриване и мониторинг на депата за битови отпадъци. Планираните средства са за сепариране на  близо 200 т  смесени битови отпадъци дневно при 12 ч.   режим на работа седем дни в седмицата. Средства са  увеличени с 735,7 х.лв в сравнение с 2016г.

Коментари

Още от последните новини