Звездичка са новите шампиони на Областния турнир в Поморие

Звездичка са новите шампиони на Областния турнир в Поморие - E-Burgas.com

За най-добър нападател е избран Алекс Попов

На областния турнир, който се проведе в Поморие, отборът на ДФК "Звездичка", селекция 2005 година стана шампион. Треньор на тима е небезизвестният Иван Мирчев, първият треньор на  силните  характери във футбола  като Златко Янков и Петър Алексиев.

Малките футболисти на "Звездичка" разгромиха отбора на Созопол с 10:0.   На полуфинала победиха "Нефтохимик" с 1:0. А на самия финал играха с Поморие  и постигнаха заветната победа с 3:0.

За най-добър нападател на турнира бе избран футболистът от 'Звездичка"  Алекс Попов.

Веднага след спечелване на  шампионската купа, почетният президент  Анатоли Нанков поздрави децата за поредния грандиозен успех, а обичаната от всички футболисти на "Звездичка", леля Руми посрещна шампионите с огромна торта.

Само след 20 дни ДФК" Звездичка" е домакин на станалия вече традициия Международен турнир "Мини шампионска лига Бургас". Той ще се проведе на 24, 25, 25 юни и е съвместно организиран с община Бургас.

Ето и крайното класиране в Областния турнир в град Поморие, провел се на  втори юни:

Шампиони: ДФК "Звездичка"