Валенсия спря полета на „орлите”

Валенсия спря полета на „орлите” - E-Burgas.com
[caption id="attachment_66487" align="aligncenter" width="640"]снимка: БНТ снимка: БНТ[/caption] Лудогорец загуби домакинството си на Валенсия с 0:3. Срещата бе първи 1/8- финал за Купата на УЕФА и се състоя на препълнения национален стадион Васил Левски. Головете за изспанците реализираха Бараган (5 мин.), Картабиа (33 мин.) и Сендерос (59 мин.).  Родните шампиони пък изпуснаха златен шанс да направят резултата 1:1, след като Роман Безяк не успя да реализира дузпа. Двубоят започна кошмарно за българите, които след само 5 минути игра се озоваха в ролята на догонващи в резултата. Бараган с плътен удар извън наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Владислав Стоянов. „Орлите” имаха златен шанс да възстановят равенството още в 23- ата минута. Александров получи топката в наказателното поле на Валенсия и бе фаулиран от Сейду Кейта. Съдията Трюпен посочи бялата точка, а освен това показа и червен картон на испанския футболист. При изпълнението на наказателния удар стражът на гостите прояви отличен рефлекс и отрази удара на Роман Безяк. Късметът отново обърна гръб на Лудогорец и в 31-ата минута, когато страховит изстрел на Мисиджан се отклони в лявата греда на Алвес. Само 120 секунди за пореден път се потвърди неписаното правило във футбола- „Не вкараш ли, ще ти вкарат”. Алкасер подаде към Картабиа, който с точен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Стоянов за 0:2. Втората част започна с натиск на Лудогорец. Дяков стреля мощно, но топката се отклони от защитник на Валенсия. Последваха и няколко корнера пред испанската врата, но без да бъдат създадени реални голови положения. В 59- ата минута гостите решиха всичко в този тази среща, а най- вероятно предопределиха и кой от тази двойка съперници ще продължи на четвъртфиналите. След центриране от корнер Варгас продължи към Сендерос и той с глава отблизо вкара за 0:3. След третото попадение „орлите” се впуснаха в атаки, за да отбележат поне почетно попадение и зарадват 43 хиляди по трибуните. До чисти голови положения пред испанската врата обаче така и не се стигна. Десет минути преди да изтекат редовните 90 пък съдията изгони с директен червен картон Кишада. Футболистът на Лудогорец удари по ръката Жоао Перейра, който се строполи на земята като посечен. Съдията пък без да губи време отстрани от игра Кишада. Така двата отбора останаха с равен брой футболисти на терена- по 10. До края на срещата Валенсия имаха възможност да отбележат и четвърти гол, но Владислав Стоянов отрази с вещина силен удар на Фегули. Така, на реванша на „Местая”, Лудогорец ще трябва да наваксат изоставане от три гола. Мисията изглежда невъзможна, но пък в досегашните си срещи българите успяваха да опровергаят и най- големите скептици…