
Вълчо Чолаков прие поста областен управител на Бургас от предшественика си Павел Маринов, който му връчи символично бутафорен ключ. Екс-градоначалникът му пожела успех. Церемонията по предаване на поста се случи пред журналистите на Бургас.
Най-напред Чолаков обеща, че няма да подменя екипа, с който ще работи.
„Ще бъда отворен за критики, мнение и въпроси. Аз винаги съм достъпен, нямам намерение да променям кардинално начина на живот, на общуване с хора, приятели, колеги, познати, граждани, съответно и журналисти.”- каза Вълчо Чолаков
На въпрос на репортер на е-Бургас дали новият областен управител има забележки към работата на предшественика си, Чолаков отговори:
„Не съм следил предшественикът ми как е работил в детайли, нямам забележки за неговата работа. Това не означава, че той не е допускал грешки в работата си като всеки човек. Но на този етап е извън моята компетентност да коментирам.”
След това Вълчо Чолаков допълни, че ще се консултира с Павел Маринов какви ще са текущите важни задачи и документи за разписване и после ще се запознае с тях и екипа си. Според него по този начин бързо ще влезе в обстановката.
„Аз като сравнително млад политик съм се нагледал и вече добил едно леко отвращение към начина, по който в България процедират политиците. Стига се донякъде в една реформа, идва следващото управление и, въпреки че реформата е била добра за нас, следващото управление казва- не, спираме, ще започнем нова. И това е един безконечен кръг, който няма край. Въртим се на едно място и няма прогрес. Мисля, че една от пречките да го имаме този прогрес е именно тази липса на наследяване на работа по идеи и проекти и т.н. Всяко добро начинание ще бъде продължено. „ – каза за финал новият областен управител на Бургас