Турнирът по спортни танци за „Купа България” и тази година се проведе в Поморие

Турнирът по спортни танци за „Купа България” и тази година се проведе в Поморие - E-Burgas.com
desislava i kristiqn За втора поредна година Клуб по спортни танци „Поморие” и Община Поморие имаха възможността да бъдат домакини и организатори на състезанието от най-висок ранг в спортните танци – „Купа България”. По случай празника на града за поредна година се проведе и турнир по спортни танци за купата на Община Поморие. В състезанието взеха участие над 100 танцови двойки от цялата страна, които бяха оценявани от 26 съдии. На събитието присъстваха кметът Иван Алексиев, заместник-кметът Илия Джингов и общински съветници от ОбС Поморие. В най-малката танцова група - деца до 9 години, три от младите надежди на клуба излязоха на танцовия подиум. Шампионът на България в тази възраст - Давид Абрашев, застана на подиума с нова дама. Нанси Панайотова е новото попълнение на клуба.С много хъс и желание децата грабнаха както златните медали, така и приза за най-атрактивна двойка, връчен от президента на „Перота Холдинг” Галина Ганчева. В същата група сребърните медали заслужено спечелиха Борис Савов и Карина Венева, четвъртото място зае Стелиян Николов и Гергана Велкова, а Алекс Димитров и Яница Вичева станаха пети. Отново златни медали грабнаха Никола Илиев и Радина Бакърджиева в клас 13 Ц. Те се класираха и на двата финала в официалната част. Иван Иванов и Ивон Дерменджиева грабнаха среброто при юношите младша възраст в стандартните танци. Отново злато, но този път за Станимир Статев и Елена Севастиянова в един изключително оспорван клас - 11Д. Кристиян Диамандиев и Десислава Трифонова достигнаха до финалите в латино танците на клас 15 Б и се окичиха с бронзовите медали. В майсторския клас 18 А латина, бронзът отново беше за Добри Петров и Лора Трендафилова. За първи път на дансинга в състезанието за некартотекирани танцови двойки застанаха Георги Андонова и София Андонова. Децата също застанаха на почетната стълбичка, само на крачка от златото.