Трета победа за „Нефтохимик 2010“ в Суперволей

Трета победа за „Нефтохимик 2010“ в Суперволей - E-Burgas.com

Трета победа в Суперволей лигата при мъжете записа „Нефтохимик 2010“. Момчетата на треньора Николай Желязков надиграха като гости в Стара Загора местния „Берое“ с 3:0 гейма. Домакините оказаха съпротива само в първата част, която завърши 30:28 за нашите.

Следващите два гейма преминаха при пълно превъзходство на „Нефтохимик 2010“ – 25:19, 25:18.

Най-резултатен с 18 точки /3 аса, 2 блока и 57 % ефективност/ беше словашкият национал Юлиус Фиркал. Диагоналът Николай Учиков завърши с 15 точки /2 аса и 54 % ефективност в атака/. 11 точки добави младият посрещач Калоян Балабанов, а 9 точки централният блокировач Николай Колев.

Отново не игра невъзстановеният от контузия капитан на отбора Николай Николов.

На 12 ноември, петък, от 18:30 часа бургаските волейболисти приемат в зала „Младост“ тима на „Добруджа 07“. Мачът е от петия кръг.

Ще бъдат допускани зрители само със зелени сертификати.