Тодор Киселичков: Не съм подавал оставка, нека спрем със спекулациите

Тодор Киселичков: Не съм подавал оставка, нека спрем със спекулациите - E-Burgas.com

Нставникът на "акулите": Заслужен успех на Славия

тодор киселичковНаставникът на Черноморец Тодор Киселичков заяви пред e-Burgas, че е крайно време да се спрат спекулациите около евентуална негова оставка. „Не знам какво толкова се занимаваме с тази моя оставка. Такава не съм подавал и след загубата ни от Локомотив (Мездра). Имах разговор с Пламен Киряков. Аз съм честен и давам всичко от себе си отборът да върви. Разбрахме се, че, ако той прецени, че не водя добре отбора и може да назначи друг, който да вдъхне по-голяма увереност на тима, от моя страна няма проблем да напусна. Факт е, че в отделни мачове допуснахме грешки и записахме лоши резултати. Но, беше ми гласувано доверие. Така че, смятам темата с тези оставки изобщо повече да не я коментираме. Пак казвам, оставка не съм подавал. В мъжки разговор с Пламен Киряков си изяснихме нещата така, както трябва да бъдат”, категоричен е Киселичков. Младият специалист определи класирането на Славия за 1/8-финалите за Купата на България като напълно заслужено. „Акулите” отстъпиха на столичани с 1:3. „Честитим победата на Славия. С оглед показаното на терена, успехът им е напълно заслужен. Те бяха по-опитният отбор. Ние се опитахме да се противопоставим максимално добре. Мисля, че успяхме, особено през първото полувреме. Допуснахме гол след колективна грешка, при изпълнение на статично положение от противника. До края на първото полувреме имахме три ситуации, при които можехме да отбележим гол и да изравним. През втората част не бяхме така компактни, особено във фаза защита, което доведе и до загубата”, коментира наставникът на Черноморец Тодор Киселичков. Треньорът на „акулите” определи неразбирателството между вратар и защита в неговия състав като „грешки на растежа”. „Вратарят ни днес (бел. ред. – вчера) направи дебют в професионалния футбол. Него не можем да го виним, както и другите от отбора. Можеше да направим нещо повече. Аз обаче бях казал и преди този двубой, че за нас е много по-важно представянето в първенството и насочваме изцяло усилията си в тази посока. Това обаче не означава, че подценихме срещата със Славия. Напротив – излязохме и се опитахме да ги затрудним максимално. Надявам се да започнем да постигаме по-добри резултати. Крайно време е нещата ни да се получат. В доста от мачовете играхме добре, но допускахме нелепи загуби точно от индивидуални грешки. Надявам се да започнем да превъзмогваме тези неща и в следващите двубои да грешим все по-малко”, заяви Киселичков.