„Свети Никола” победи „Балкан”, взе 10 точки за 1 ден (снимки)

„Свети Никола” победи „Балкан”, взе 10 точки за 1 ден (снимки) - E-Burgas.com
sveti nikola planinica (4)Отборът на „Свети Никола” записа победа с 2:0 над „Балкан” (Планиница) в мач от „А” областна футболна група. Головете за победителите бяха дело на Красимир Димитров и Стоян Черелов. С успеха възпитаниците на Павлин Ковачев завоюваха общо 9 точки за един ден. По-рано през деня бургазлии се пуснаха и в благотворителния турнир в памет на „Велиян Парушев”. Там те спечелиха 2 мача в групата и един завършиха наравно (7 точки), в крайна сметка финишираха на 3-о място. През първата част пропусната дузпа в 33 минута лиши домакините от откриване на резултата. Красимир Димитров – Камата не успя да реализира от бялата точка. През второто полувреме, наставникът на „светиите” извърши няколко смени, които освежиха играта на отбора и се оказаха ключови за спечелените 3 точки.  Красимир Димитров се реваншира за изпуснатия 11-метров наказателен удар през първото полувреме, след като се разписа в 71- ата минута. Всичко в мача приключи в 87- ата минута. Стоян Черелов удвои преднината на домакините с красив топовен изстрел, в далечния ъгъл на вратаря на гостите. „Може би изнесохме най-слабия си мач през този сезон. За това обаче има и обективни причини. Малко по-рано взехме участие в благотворителен турнир в памет на Велиян Парушев и футболистите се поумориха. Въпреки всичко, аз съм горд с момчетата. Въпреки ангажимента и малкия брой състезатели, с които разполагахме, взехме участие в този прекрасен турнир и добрата кауза”, заяви наставникът на „Свети Никола” Павлин Ковачев. [gallery type="slideshow" ids="68620,68621,68622,68623,68624,68625,68626"]