Свети Никола не се даде без бой на Нефтохимик (галерия)

Свети Никола не се даде без бой на Нефтохимик (галерия) - E-Burgas.com
sveti nikola neftohimikНефтохимик победи аматьорския отбор на СФК „Свети Никола” с 4:2. Двубоят беше част от предсезонната подготовката на двата тима. През първото полувреме премина изцяло под диктовката на „шейховете”, които реализираха 3 безответни гола. „Светиите” от своя страна изнесоха изключително силни втори 45 минути, отбелязвайки 2 попадения срещу само едно на съперниците си, оформяйки крайния резултат на 4:2 в полза на елитния клуб. Головете за Нефтохимик бяха дело на Ивелин Янев, Симеон Златев и два на Любо Божинов. Воденият от Павлин Ковачев тим на „Свети Никола” пък отвърна с точни попадения на Георгиев и Вълков. pavlin kovachevЗа „Свети Никола” това е първа контрола преди да подновят участието си в „А” окръжна футболна група. Съставът е изправен пред сериозен проблем- липсата на вратари. „Да, наистина- титулярът ни на този пост е контузен, а нямаме сериозни алтернативи. Като цяло късата резервна скамейка е голям проблем за нас, но няма да се оправдавам с това. За нас е чест да играем с отбора на Нефтохимик. В каквото и състояние да се намират, в каквато и криза да са- финансова или игрова, отборът е запазена марка в българския футбол. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на нашия опонент, като съвсем заслужено ни отбелязаха и 3 попадения. Втората част обаче само може да ме радва и вдъхва сериозен оптимизъм за бъдещето ни. Жалко, че не се гледат само вторите 45 мин., защото тогава щяхме да сме спечелили двубоя с 2:1”, завърши в шеговит тон коментарът си за срещата наставникът на „светиите” Павлин Ковачев. [gallery type="slideshow" ids="61718,61719,61720,61721,61722,61723,61724,61725"]