Стартира Вторият градски турнир по футбол за Купа Бургас

Стартира Вторият градски турнир по футбол за Купа Бургас - E-Burgas.com
Срещите от Втория градски турнир по футбол за Купа „Бургас” ще стартират днес от 20:00 часа на спортен комплекс „Каменица Арена” в к-с Зорница. Двайсет и един отбора, разпределени в 7 групи ще участват в надпреварата, която ще продължи до неделя. Първите мачове са в четвъртък а финалите за 3-4 и 1-2 място в неделя от 19.30 часа на електрическо осветление. Регламентът предвижда да се играят по две полувремена от 15 минути, а отборите ще са съставени от 5+1 състезатели. За финалите се класират отборите заели първите места в своите групи, а съшо така и най-добрия втори, който се определя по точки и голова разлика. Още при жребия се оформиха т.наречените железни групи. Като най-непредсказуема е тази с участието на Терористите, W – отбора на Радостин Кишишев и миналогодишния шампион Русокастро. Много други отбори с известни футболисти ще премерят сили в надпреварата. На тегленето на жребия присъстваха представители на всички участници, които имаха възможност лично да изтеглят групата и съперниците. На церемонията присъства и Веселина Деведжиева шеф на отдел спорт в Община Бургас. На тегленето на жребия стана ясно, че през месец септември ще стартира Бургаска футболна лига, която ще се провежда целогодишно, като в нея могат да участват аматьорски отбори от целия регион.