Сръбският шампион срещу Нефтохимик във втори кръг на Шампионска лига

Сръбският шампион срещу Нефтохимик във втори кръг на Шампионска лига  - E-Burgas.com
Архив

Сръбският шампион Войводина (Нови Сад) е следващият съперник на българския първенец Нефтохимик 2010 (Бургас). Волейболистите от западната ни съседка победиха като домакини хърватския Младост (Загреб) с 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 28:26) в мача-реванш от първи кръг, предаде bgvolleball.com. В първата среща помежду им волейболистите на Душко Николич се наложиха над опонентите си с 3:2 гейма.

Най-резултатен бе кубинецът Ласаро Рейдъл Травиесо с 19 точки (2 аса), украинецът Дмитро Виетский приключи с 18 точки (2 аса, 2 блокади). За тима от Загреб Круно Никачевич завърши с 20 точки.

От своя страна Нефтохимик 2010 се класира във втория етап, след като записа две победи с по 3:1 гейма над босненския шампион Младост (Бръчко).

Двубоят между бургаския тим и Войводина ще се изиграе на 23 или 24 октомври, мачът-реванш е на 30-31 октомври в Нови Сад.