Созопол се разправи и с Несебър

Созопол се разправи и с Несебър - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] Отборът на Созопол постигна поредна победа в предсезонните контроли, като този път тяхна „жертва” стана Несебър. Двубоят се състоя на стадиона в Несебър. Голът за победителите отбеляза  Стефан Тошков още в 4- та минута. Преди броени дни пък възпитаниците на ст. треньора Румен Димов „взеха скалпа” и на друг пряк конкурент за промоция в „Б” група- Мастер, надделявайки отново с минималното 1:0. Днешната проверка започна отлично за състава на Созопол. След само 240 секунди игра, резултатът бе открит в тяхна полза. Желязко Тодоров центрира изключително прецизно, а Стефан Тошков с глава даде аванс на своите. До края на полувремето Созопол продължи да държи инициативата, докато несебърци разчитаха предимно на контраатаки. Все пак резултатът можеше да набъбне, ако не бяха пропуските на голмайстора Тошков, Любо Цеков и Станимир Митев. През вторите 45 мин. наставникът на созополци Румен Димов пусна изцяло нов състав на терена. Това обаче не се отрази негативно на играта на тима, като те отново владееха топката през по- голямата част от времето и диктуваха темпото. За разлика от първото полувреме, през второто домакините поглеждаха по- често към противниковата врата. Две отлични спасявания на стража на гостите Мартин Теменлиев обаче запазиха резултата непроменен. След края на двубоя, Румен Димов заяви специално за e-Burgas, че е изключително доволен от видяното. „Щастлив съм, че нещата, които тренираме, започват да се получават. Има разбира се още какво да се желае, но се надявам до подновяването на първенството да успеем да изчистим грешките. Радващото е, че дори през второто полувреме, с изцяло нов състав, не отстъпихме инициативата. Започваме да добиваме облик и надиграваме отбори като Мастер и Несебър. Мога да кажа, че сме готови на 60 процента за подновяването на шампионата ”, коментира Димов. Въпреки постигнатите добри резултати в контролите до момента, от щаба на Созопол нямат поставена като цел задължително влизане в "Б" група. "Играем мач за мач. При нас нищо не е на всяка цена. Ако ни се отдаде такава възможност, разбира се че няма да я пропуснем", обясни наставникът на Созопол. Утре футболистите на Созопол ще имат почивен ден, а от понеделник започват отново с двуразови тренировки. Следващата контрола на тима е в сряда срещу състава на Ботев (Гълъбово), от 14:00 ч. Срещата ще се състои на терена в Елхово.