Созопол със „златна” победа в Пловдив, на домакинска победа е от „Б” група

Созопол със „златна” победа в Пловдив, на домакинска победа е от „Б” група - E-Burgas.com

Любо Цеков отбеляза гол номер 100 в първенството за Созопол

sozopol vereq (10)Отборът на Созопол записа изключително ценна победа с 2:1 като гост на Спартак в Пловдив. Трите точки може да се окажат „златни” в борбата за „Б”, тъй като с тях воденият от Румен Димов тим остава начело в подреждането на „В” Югоизточна футболна група. До края на шампионата пък остава само още един кръг, в който „небесно сините” приемат Асеновец. Двубоят започна с леко предимство на домакините, които търсеха ранно попадение. Футболистите на Созопол пък бяха изключително напрегнати с оглед на задължителните 3 точки. Постепенно обаче гостите се отърсиха от напрежението и на свой ред поеха контрола върху играта. Това даде резултат в 36 минута, когато Любо Цеков откри резултата. С това попадение Цеков оформи вкараните от неговия тим голове в първенството на 100. Радостта от попадението не трая много, тъй като в последната минута на първото полувреме Спартак успя да изравни, след отлично изпълнение на свободен удар. Втората част започна изключително силно са Созопол, които търсеха попадение с всички сили. Голът падна само 7 минути след подновяването на играта, когато Ватралев засече с глава топката във вратата на домакините. До края на мача и двата състава имаха по няколко добри ситуации, но до нов гол така и не се стигна. След срещата наставникът на Созопол Румен Димов бе изключително щастлив от победата. „Разбира се, че съм доволен. Оставаме на първо място и сме на 3 точки от „Б” група. Не искам обаче да избързвам. За този мач искам да изкажа огромната си благодарност към момчетата, че играхме като отбор. Напълно заслужено ще ги пусна 2 дена в почивка, защото им се натрупа доста умора и напрежение. Срещу Асеновец излизаме единствено за победа, едва ли има някой, който се съмнява в това”, заяви специално за e-Burgas Румен Димов.