Созопол изпуска, Ботев (Вр) би

Созопол изпуска, Ботев (Вр) би - E-Burgas.com
созопол - поморие (6)Отборът на Созопол загуби домакинството си на Ботев (Вр) с 0:1. Единственото попадени в срещата бе дело на Тихомир Найденовв 67-ата минута. Преди и след попадението възпитаниците на Румен Димов имаха много възможности да отбележат, но късметът не бе на тяхна страна. "Небесно сините" изпуснаха поне 7-8 чисти голови положения, като "отличници" в това отношение бяха Стефанов, Кънев и влезлият като резерва Цеков. Гостите пък доиграха двубоя с човек по-малко, след като в последните минути червен картон получи Васил Калоянов. Това бе първо домакинство на Созопол в професионалния футбол, като то бе наблюдавано от близо 3 хиляди зрители на "Арена Созопол". Тимът от Враца също разполагаха със сериозна подкрепа, като в клетката за гостуващи фенове имаше около 200 привърженици от северозапад. Въпреки загубата, наставникът на Созопол Румен Димов изказа своето задоволство от играта на тима. "Контролирахме двубоя през всичките 90 минути. Атакувахме, създавахме положения. Единствено шансът и младостта на отбора не ни позволиха да отбележим така жадувания гол. Убеден съм, че, ако отбележим попадени и отборът се отпуши, оттук - нататък победите ще идват. Изключително съм доволен от желанието, старанието и играта на отбора. Това бе оценено и от публиката, която ни изпрати с аплодисменти. Шансът покри гостите, които ни отбелязаха гол от две атаки за цял мач. Неопитността в тази група ни кара да страдаме, но ние ще си изстрадаме победата и нещата ще потръгнат. Пропуските пред потивниковата врата ги отдавам на младостта и неопитността. За сметка на това обаче, футболистите са с характер и показват израстване със всяка следваща среща. Трябват ни 3-4 мача в тази група, за да заиграем още по-силно. Създаването на множество положения пък е показател, че в отборът се работи правилно. Футболистите се стараят и съм убеден, че резултатите няма да закъснеят", коментира пред e-Burgas Румен Димов. Созопол: Теменлиев, Коев, Радев, Делчев, Янчев (к), Янков (55' - Митев), Хаджиев, Стефанов (78' - Халил), Ст. Баев, Кънев (62' - Цеков), Капитанов