Созопол и Мастер оставиха битката за „Б” група нерешена! Вижте головете (видео)

Созопол и Мастер оставиха битката за „Б” група нерешена! Вижте головете (видео) - E-Burgas.com
sozopol master 1Созопол и Мастер завършиха наравно в битката за „Б” група. Двата тима си размениха по едно попадение след почивката, за крайното 1:1. Домакините откриха резултата в 55 минута чрез Д. Хаджиев, а за гостите изравнителното попадение отбеляза в 81 минута В. Калоянов от дузпа. Дербито се изигра на „Арена Созопол” при сериозен зрителски интерес, като по трибуните имаше над 2000 любители на футбола. Двубоят започна с равностойна игра, като и двата тима видимо се проучваха. Постепенно Созопол осъществи контрол върху играта и създаде няколко опасни атаки. На няколко пъти топката минаваше на сантиметри от гредата на стража на Мастер Георгиев. В една ситуация пък и самия вратар трябваше да показва класа, за да запази нулевото равенство. И точно когато всички очакваха момчетата на Румен Димов да поведат, гол можеше да падне именно във вратата на М. Теменлиев, след скоростна контра, организирана от Мастер. Първо обаче вратарят се намеси подобаващо, а при добавката защитник изби коженото кълбо от самата голлиния. Вторите 45 минути започнаха вихрено за Созопол, които притиснаха сериозно своя опонент. Логичното се случи в 55-ата минута, когато Хаджиев проби и останал сам срещу Георгиев прати топката покрай него за 1:0. В следващите минути нервите взеха връх. Наставникът на Созопол имаше претенции към главният съдия Тедженов, че не му позволява да извърши смяна. Той нахлу на терена и влезе в пререкание с арбитъра, за което беше отстранен от резервната скамейка и догледа останалата част от срещата от трибуните. В 68- ата минута всичко в мача можеше да бъде решено, но непростим пропуск от малкия пеналт направи Л. Цеков. Само 180 секунди по-късно Мастер успя да изравни. След грешка в „небесно синята” защита, нападател в червено – черно нахлу в наказателното поле, къде бе подкосен и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Калоянов не сгреши за 1:1. В заключителните минути вратарят на Мастер Георгиев показа страхотен рефлекс, избивайки в корнер опасен удар.