Созопол би Загорец като гост, при завръщането на Шерденов в игра

Созопол би Загорец като гост, при завръщането на Шерденов в игра - E-Burgas.com
созопол - поморие (6)Отборът на Созопол постигна убедителна победа с 3:1 като гост на Загорец (Нова Загора). Двубоят бе приятелски, като мина изцяло под диктовката на "небесносините". Освен успеха, трябва да се отбележи и завръщането в игра на Илиян Шерденов, който заради контузия бе аут от терените близо 8 месеца. Първото полувреме възпитаниците на Румен Димов бяха по-дейният състав. Пропуски обаче ги лишиха от заслужена преднина на почивката. През втората част Созопол излезе с изцяло нова единайсеторка. Гостите натиснаха още по-сериозно своя опонент и в 50-ата минута логично поведоха, след попадение на Илиян Капитанов. Всичко в срещата приключи само за 6 минути, като с голове в 67-ата и 73-ата минута Кристиян Ватралев направи резултата класически. Домакините все пак се добраха до почитно попадение в последната минута. "Доволен съм от всички момчета. Представиха се много добре. Излязохме с два различни състава през двете полувремена, за да може всички да запишат по равен брой игрови минути. Дадох почивка и на 5 от основните футболисти. Най-важното за мен бе, че дебют, след 8-месечно отсъствие, направи Илиян Шерденов. Доволен съм и от него. Дори ми направи много добро впечатление във физическо отношение. Той определено ще повиши класата на отбора. Домакините ни предложиха идеални условия за игра. Искам чрез Вашата медия да благодаря на ръководството и футболистите на Загорец, че откликнаха на нашата покана и ни предоставиха идеална възможност за провеждане на контролна среща", заяви пред e-Burgas наставникът на Созопол Румен Димов.