След победа над Пирин (ГД), Черноморец продължава да се надява

След победа над Пирин (ГД), Черноморец продължава да се надява - E-Burgas.com
chernomoretz liubimecЧерноморец продължава да се надява, че ще остане в „А” група. Това стана възможно, след като възпитаниците на Димитър Димитров успяха да измъкнат победата като гост на Пирин (ГД) с 2:1. На полувремето бургазлии изоставаха, но с голове на Балтанов (67 мин.) и Василев (70 мин.) успяха да потеглят за морето с ценни 3 точки в актива си. По този начин Черноморец се доближи на 6 точки от Славия, която заема последното място, даващо право на участие в първия ни ешелон и през следващия сезон. Двубоят започна с натиск на „акулите”, който обаче не доведе до 100- процентови положения пред Абдиков. Противно на логиката, попадение падна във вратата на бургазлии. В 38- ата минута Пирин поведе при първата си по-опасна атака. Панайотов подаде вдясно към Маркес, бранителят навлезе добре към наказателното поле и с удар от около 15 метра по земя опъна мрежата зад Кунчев. През втората част отново бургазлии бяха по- дейният и креативен състав на терена. Този път логиката възтържествува  в 67- ата минута. Балтанов получи топката отдясно и с удар от около 15- ина метра прати топката в горния десен ъгъл на вратата. Пълният обрат бе осъществен само 180 секунди по- късно. Токи-що влезлият Милен Василев отбеляза страхотен гол. Той преодоля бранител на домакините и с удар от над 25 метра разтресе мрежата на Абдиков. До края на срещата резултатът остана непроменен- 2:1 в полза на Черноморец.