След гол от засада и неотсъдена дузпа, Нефтохимик загуби от Ботев

След гол от засада и неотсъдена дузпа, Нефтохимик загуби от Ботев - E-Burgas.com
sveti nikola neftohimik2Нефтохимик загуби домакинството си на Ботев (Пд) с 0:1в мач от 25-ия кръг на "А" група. Голът за „канарчетата” отбеляза Доре в 33- ата минута. Двубоят можеше да има и друг изход, ако главният съдия в срещата не бе порязал „шейховете”. При попадението за Ботев, голмайсторът Дори бе в засада. В 71- ата минута „зелените” получиха право да изпълнят корнер. Любомир Божинов центрира, но топката бе изчистена. Нефтохимик си върна притежанието на топката и последва удар на Диан Лефтеров, след който имаше игра с ръка на Абел Анисе в наказателното поле. Главният съдия Иван Кирилов обаче прецени, че това е било неволно. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на пловдивчани. Надмощието им бе материализирано в 33- ата минута. След двойно подаване между Хамза и Томаш Иршак, последният подаде към Феребори Дори, който отбеляза за 1:0. На телевизионните повторения обаче ясно се видя, че голмайсторът за Ботев бе в засада. Малко преди попадението пък играта напусна Манев от състава на домакините, тъй като се контузи. През вторите 45 минути играта се поизравни. Възпитаниците на Станимир Стоилов продължиха да имат игрово преимущество, което обаче не бе толкова отчетливо както през първата част. В 51- ата минута Юнес Хамза пропиля отлична възможност да сложи точка на спора. Той елиминира Георгиев, но ударът му срещна десния страничен стълб на вратата на Нефтохимик. Бургазлии отговориха с добро положение 6 минути по- късно. Любомир Божинов центрира от корнер, Георги Петков се извиси, но прати топката над напречната греда. В 71- ата минута дойде и най- спорното положение в мача, когато Анисе игра с ръка в собственото си наказателно поле. Главният арбитър Иван Кирилов обаче не отсъди 11- метров наказателен удар. До края на срещата не се случи нищо по- интересно и гостите спечелиха с минималното 0:1.