След бой над Несебър, Созопол оглави класирането

След бой над Несебър, Созопол оглави класирането - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62469" align="aligncenter" width="403"]снимка: facebook снимка: facebook[/caption] Отборът на Созопол победи Несебър с 3:1 в дерби срещата на „В” Югоизточна футболна група. Двубоят се състоя на отлично подготвената „Арена Созопол”, при сериозен зрителски интерес- около 1000 души. След вчерашната загуба на Мастер и спечелените днес 3 точки, възпитаниците на Румен Димов се изкачиха на първо място във временното класиране, измествайки от там днешния си противник. Двата тима са с равен брой точки, по 43, но Созопол имат предимство в директните двубои, след като есенния полусезон завършиха 1:1. Днес гостите успяха да поведат още в 12-ата минута след като се възползваха от статично положение. До края на срещата „небесно сините” отбелязаха 3 безответни гола чрез Стефанов (30 мин.), Коев (53 мин.) и Баев (89 мин.). Срещата започна по изключително неприятен за Созопол начин. След няколко пропуска пред вратата на Несебър, гол падна, но в тяхната врата. В 12- ата гостите се възползваха по най- добрия начин от статично положение, пращайки топката в противниковата врата. Момчетата на Румен Димов обаче не се стъписаха от неприятния развой, а натиснаха още по- силно противника си. Логичното се случи в 30-ата минута, когато с бомбен изстрел от свободен удар Коев прати топката неспасяемо в мрежата на Несебър. До края на частта Созопол продължи да прави пропуск след пропуск и резултатът се запази непроменен. През вторите 45 минути нещата на терена не се промениха по никакъв начин. Домакините владееха инициатива и редяха атака след атака, докато гостите разчитаха изцяло на контраатаки. След нова порция пропуски, Коев даде аванс на Созопол в 53- ата минута. Попадението отново падна след мощен удар от далечно разстояние. След като поведоха в резултата, футболистите на Созопол се активизираха още повече, търсейки трето попадение, с което да решат мача. В тези минути с пропуски се „отличиха” Цеков, Хашев, Хаджиев и Баев. Голът на успокоението пък падна едва минутка преди края на редовните 90, като негов автор стана Баев. След последния съдийски сигнал, наставникът на Созопол Румен Димов бе изключително доволен. „Щастлив съм от победата, но най- вече от това, че показхаме играта, която искам. Наложихме едно много високо темпо, играхме на скорост, с бързи и точни разигравания на топката. Още по- радостен ме прави пък факта, че показахме и характер, след недоброто за нас начало. Най- важното за мен обаче е, че хората по трибуните останаха до самия край на двубоя и с нашата игра и резултата им доставихме удоволствие”, заяви Димов специално за e-Burgas.