Скучно морско дерби: Черноморец – Спартак (Вн) 0:0

Скучно морско дерби: Черноморец – Спартак (Вн) 0:0 - E-Burgas.com
chernomoretz spartak vnОтборите на Черноморец и Спартак (Вн) завършиха про резултат 0:0 в контролна среща, играна на стадиона в Поморие. Под непрестанния дъжд и при наличието на силен вятър през почти всичките 90 мин., двата отбора не успяха да покажат кой знае какви футболни достойнства, като и положенията пред двете врати бяха кът. През първото полувреме гол на Яни Пехливанов бе отменен поради засада. Ситуацията се разигра в 20- ата минута на срещата, като след центриране, футболистът се оказа зад гърба на варненската отбрана. В края на срещата пък хубав удар на юношеския национал Милчо Ангелов не намери мрежата зад стража на символичните гости. Спартак също имаха 1- 2 по- опасни положения, но и те не бяха материализирани. Първи двубой за „акулите” изигра каращият пробен период бивш футболист на Левски Шакиб Бензукан. Най- вероятно той ще бъде тестван и в приятелската срещу Берое идната събота. Едва след нея наставникът на бургазлии Димитър Димитров – Херо ще прецени дали той да подпише договор с клуба. Мястото на срещата срещу заралии все още не е уточнено, като вариантите са кампуса "Гнездо на акули" или стадионът в Поморие. Очаква се друг футболист, който днес също беше тестван, мароканецът Елкаят да бъде освободен. С показаното на терена и в тренировъчния процес, той не е успял да убеди треньорското ръководство, че заслужава да му бъде предложен договор.