Скъсана верига попречи на бургазлии да триумфират в Търново (Снимки)

Скъсана верига попречи на бургазлии да триумфират в Търново (Снимки) - E-Burgas.com
[caption id="attachment_100958" align="alignnone" width="1920"]Снимки Георги Георгиев Снимки Георги Георгиев[/caption] Инцидент с веригата на велосипеда на бургаския байкър Николай Желев го лиши от първото място на състезанието Tarnovo Downtown 2015, което се проведе във Велико Търново през уикенда. Треньорът на клуб Shore Invaders записа второ време в квалификациите и само малшансът му попречи да триумфира в категорията „Мастърс“, тъй като основният му конкурент Любомир Тодоров спука гума. MTB (12) Още един велосипед на бургазлии стана жертва на тежкото трасе в града. По време на сутрешната тренировка в събота, байкът на Калин Димитров, остана без оптегач на един от скоковете в града. Това го лиши от участие в турнира. Нелеп инцидент с неправилно застанал фотограф на трасето лиши Виктория Генова да запише по-добро време и това на практика я лиши от място на стълбичката при жените. MTB (11) За сметка на това обаче младият талант на „Натрапниците“ Иван Николов от Ямбол спечели бронзов медал при децата до 14 г. Бургаският клуб бе представен от общо осем състезатели, подкрепени от контузения си съотборник Крисиян Колев, който е със счупена ключица от последния турнир в Добрич. Останалите състезатели на Shore Invaders се класираха в следния ред: „Джуниор“ 15-17 г – Минчо Димитров (5 място), Метин Качан (6), Валентин Василев (33), мъже 18-30 г – Димитър Колев (40) и Димитър Димитров (52). MTB (6) Хилядите зрители станаха свидетели на уникалното шоу на Big Air Bag, в което състезателите показаха демонстративни скокове от рампа върху огромна въздушна възглавница. MTB (2) Специален гост на състезанието бе световният шампион Филип Полк, който е сред организаторите на този тип състезания Urban Series в градски условия. MTB (7) MTB (5) Снимки Георги Георгиев MTB (3)