СКАНДАЛЕН ЗАВЪРШЕК НА РЕГАТА ВАРНА 24 - E-Burgas.com
Снимка bnr.bg

С ГОЛЯМ СКАНДАЛ ЗАВЪРШИ РЕГАТА ВАРНА 2024

В почивните дни завърши регата "Варна"  организирана от Яхт Клуб "Капитан Георги Георгиев- Порт  Варна " .

Регатата се проведе в три състезателни дни 17-19.05.2024 при слаб вятър и вълнение 1-2 бала във Варненския залив .

Регатата е част от календара на Българска Федерация по ветроходство и е важна за определяне на представителните отбори на България за участие в Европейски и Световни първенства.

В последния състезателен ден в една от гонките в клас ILCA 4 няколко лодки допускат фалшстарт и са отбелязани от съдийския състав  , като всички неправилно стартирали лодки са установени и отбелязани на специално табло съгласно изискванията на Правилника за състезанието . При изготвянето на крайното класиране обаче съдийския състав с председател Пламен Георгиев от Съдийската колегия на гр.Варна не отбелязва нарушителите в тази гонка , като по този начин коренно променя крайното класиране и подменя победителите при момчетата и момичетата в този клас . Отказва да поправи грешката си дори след като му е обърнато специално внимание от треньори и водачи на отбори ,като се потвърждават подозренията за натиск от заинтересовани лица. Най ощетени са състезатели на Циклон Поморие и Черно Море Бриз Варна от които се очаква реакция по случая , но още по ощетени са състезателите за които това е голям удар по детската психиката . Множество сълзи и викове съпътстват последните минути на регатата . Възмутени родители , коментираха ,че ще сезират всички възможни институции , включително и Българския съд за да възтържествува истината .