Шефът на ДАИ остава в ареста

Шефът на ДАИ остава в ареста - E-Burgas.com

Специализираният съд реши да наложи най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“ на директора на Изпълнителната агенция „Автомобилна администрация“ Цветелин Цветанов.

Той беше задържан за корупция при акцията в „Автомобилна администрация“ и е сочен за ръководител на престъпната група.

Със същата мярка са още четири лица по делото – Венцислав Генов, Емил Иванов, Пламен Ангелов и Тихомир Вълчев, а останалите две –  Цветелина Дойчинова и Иван Иванов, са с мярка за неотклонение „домашен арест“.

Според свидетелски показания, ръководители на областни дирекции и служители на ДАИ са получавали нареждания да не извършват проверки на определени фирми, а да проверяват други. Личният шофьор на Цветелин Цветанов е свидетелствал, че са вземани подкупи – пари предназначени лично за шефа на ДАИ.

Групата е действала от януари 2015 г. до края на март 2016 г. Прокуратурата формулира действията на групата като предлагане на „такса спокойствие“, манипулиране на изпити и издаване на лицензи./FrogNews

Коментари

Още от последните новини