С победа в края, Мастер остава начело

С победа в края, Мастер остава начело - E-Burgas.com
chernomoretz master (5)Изключително трудна победа постигна отборът на Мастер при гостуването си на „Загорец” в Нова Загора. Момчетата на Ангел Стойков достигнаха до 3-те точки благодарение на гол на Васил Калоянов 10 минути преди края на двубоя. По този начин Мастер запази първата си позиция във „В” Югоизточна група, на 2 точки пред втория Созопол, които обаче имат мач по-малко. Двубоят започна с очакван натиск на бургазлии, които преследваха успеха на всяка цена. Натискът на Мастер обаче не доведе до попадение в противниковата врата. Тимът на „Загорец” разчиташе изцяло на контраатаки, които обаче не доведоха до опасни положения пред вратата на лидерът във „В” група. През втората част положението на терена не се промени по никакъв начин – Мастер атакуваше, а тимът от Нова Загора се защитаваше. Невероятни намеси на стража на домакините и малшансът обаче попречиха на гостите да поведат в резултата. Логиката все пак възтържествува 10 минути преди края на срещата, когато Васил Калоянов отбеляза победното попадение. През цялото времетраене на срещата пък домакините използваха вече познат прийом за бавене на времето – нямаше момчета, които да гонят излязлата от игра топка. След срещата треньорът на Мастер Ангел Стойков бе силно афектиран. „Не искам да коментирам, за да не кажа нещо, за което после може и да съжалявам. Видяхте, че организацията на срещата не бе на необходимото ниво. Не е нормално да няма кой да гони топките. За самия мач няма какво чак толкова да се каже – тежък двубой, домакините играха с все сили за 0:0. Радвам се, че все пак успяхме да излезем крайни победители”, заяви за e-Burgas Ангел Стойков.