"Стоянов от "Гранити" знаел, че ще бъде убит", пише във водещото си заглавие "
Черноморски фар". Стоянов знаел, че скоро ще бъде убит, разказа вчера в съдебна зала половинката му Мария Милкова. Месец преди да изчезне - на 6-ти март 2008 г., той й задал странния въпрос: "Ако нещо се случи с мен, ти би ли гледала сина ми? В какви отношения си с майка ми? По това време Мария е бременна с дъщерята на Стоянов - Стеана, а синът му Герман вече е на 9 години. Мария вчера се отказа от кръвнината си, оттегляйки иска от 600 хил.лв. Брат му - Ивайло пък хвърли бомбата като каза, че фирма "Гранити" дни след изчезването на Стоян Стоянов е купила луксозен апартамент за 100 хил.евро на любовницата на окръжния прокурор Ангел Ангелов. По думите му един от съдружниците Ангел Христев приел с голямо спокойствие новината за отвличането на Стоянов и дори предложил 200 хил.лв., за да купи дяловете във фирмата
"
Ямболският кмет обжалва затвор". Георги Славов пак влезе в Апелативен съд - Бургас вчера. Той обжалва присъда, наложена му за събарянето на емблематичния блок 20 в Ямбол. Обвинението е за това, че като длъжностно лице той не е положил достатъчно усилия за запазването на повереното му имущество. Кметът е разпоредил строителните отпадъци от блока да бъдат продадени за 544 хил.лв., което според обвинението е щета на общината.
"Именуват графичната база на Тодор Атанасов". Графичната база ще носи името на нейния създател. Това ще се случи, ако общинските съветници приемат предложението на на администрацията. Докладната ще се разисква на предстоящата сесия.
"Нафтата започна подготовка с 9 нови". Лидерът в "Б" група Нефтохимик започна вчера подготовка. Девет са новите попълнения, от които сигурни са само Васко Калоянови Стамен Ангелов. В клуба чакат и отговор от Тодор Янчев.
"Бургазлийка превзема миланските подиуми". Супермоделът на България Грета Жекова ще дефилира в Милано. Нейното пребиваване там се дължи на сключен по-рано договор.
"Мъртви души ще оживеят преди изборите", чело на
"Бургас днес и утре". Според хората на Кунева в Бургас избирателните списъци са пълни с мъртви души Над 950 хил.души или са починали, или отдавна не са в страната. Според "България на гражданите" с това ще се цели повишаване на избирателната активност, която трябва да надмине 20 %.
"Стартира брегоукрепването на Поморие". Кметът на Поморие Иван Алексиев даде старт на проекта за реконструкция на дигата в курорта. До този момент всяка зима тя създава сериозни предпоставки за наводнения. Сега се смята, че проблемът ще остане в миналото. Проектът се финансира по Оперативна програма "Регионално развитие" и е на стойност 1,05 млн.лв.
"38-годишен мъж е с прободни рани и опасност за живота след сбиване". Бургазлия е приет в болница след меле в "Изгрев". Извършител на нападението е 49-годишен мъж, а предполагаемата причина - спор спор за жена.
"Предстоят преговори с Лукойл за Нефтохимик", съобщава
"Твоят ден". Има голяма вероятност финансирането на клуба да идва директно от руския консорциум. Това се е говорило на среща между премиера Бойко Борисов, кмета Димитър Николов, Благо Митрев и представителя на феновете на Нефтохимик Николай Тодоров.
"И БСП търси мъртви души". Социалистите също ще се включат в търсенето на мъртви души в избирателните списъци. Червените правят проверка и до дни ще знаят колко са "мъртвите души" в Бургаска област.