Поморие домакин на „Купа България” по спортни танци

Поморие домакин на „Купа България” по спортни танци - E-Burgas.com
tanci За пореден път Поморие стана домакин на Националния турнир по спортни танци „Купа Поморие – 2015” и Държавното първенство по спортни танци „Купа България – 2015 г”. Състезанието се проведе в навечерието на празника на града, под патронажа на кмета на Община Поморие Иван Алексиев, който откри събитието. В надпреварата взеха участие над 100 двойки - представители на клубове от цялата страна. Най-малките членове на Клуб по спортни танци „Поморие” спечелиха сърцата на публиката със своята първа изява на паркета, а шампионите и този път се представиха повече от добре. Те спечелиха шест златни, седем сребърни и един бронзов медал в различните класове. Безспорните фаворити и републикански шампиони Давид Абрашев и Нанси Панайотова отново завоюваха златни медали в клас 9Е, а веднага след тях Стелиян Николов и Гергана Велкова завоюваха почетното второ място. Данила Жиличев и Александра Ганчева спечелиха златните медали в клас 11D, където пък Борис Савов и Карина Велева останаха малко след победителите и заеха второто място. В клас 13Е Георги Андонов и София Андонова спечелиха сребърните медали, а Георги Енчев и Десислава Трифонова -представители на клубовете „Одесос денс” и „Поморие” завършиха състезанието с две златни отличия в класовете 15 B La и 15 B St. В клас 18А+А St Георги Гъчев и Михаела Крачолова заеха второто място. Изключителна бе надпреварата в турнира за Купа България. Тук двойката на Захари Миланов и Памела Стойкова завоюва съответно златните медали при юноши младша възраст St, а Никола Илиев и Радина Бакърджиева –представители на клубовете „Поморие” и „Одесос денс” станаха бронзови медалисти, оставайки на третото място. В същата възраст при латино американските танци Захари Миланов и Памела Стойкова останаха втори, а Никола Илиев и Радина Бакърджиева се класираха на четвърто място. Георги Енчев и Десислава Трифонова завършиха състезанието при юноши старша възраст St със златни отличия, а при латиноамериканските танци останаха на второ място. При младежите двойката на Георги Гъчев и Михаела Крачолова завоюва почетното второ място. Специална благодарност за подкрепата на Общински съвет и Община Поморие, изрази и президентът на клуба Никола Абрашев. Той благодари и на своите спонсори Бисерка Хънкова и Галя Ганчева –директор на фирма Перота, която осигурява транспорта на клуба в страната, както и на всички свои колеги присъстващи в залата. Завършилият турнир по спортни танци в Поморие за пореден път доказа, че този красив и интелигентен спорт има бъдеще в общината, той е спортът, който децата и юношите на града харесват и обичат.