Победителят от турнира в Поморие вдига 70-сантиметрова купа

Победителят от турнира в Поморие вдига 70-сантиметрова купа - E-Burgas.com
stadion Съблазнителни награди ще мотивират максимално участниците във футболния турнир „Pomorie cup 2015”, съобщават организаторите. Победителят ще вдигне масивна 70-сантиметрова купа, подобна на трофея от Шампионската лига. Тя е изработена по поръчка от художника-приложник Борис Костов от Велинград, който работи в бранша от 24 години. Той е автор и на трите статуетки за индивидуалните призьори. Освен пластиките, отличените ще получат и допълнителни награди. Най-добрият вратар ще грабне двудневен уикенд СПА пакет в „Гранд хотел”-Поморие, най-добрият млад състезател – спортна екипировка БОКС "Givova", а голмайсторът на турнира – тридневен уикенд СПА пакет в хотел „Свети Георги”-Поморие. Турнирът ще се проведе на стадион „Поморие” от 7 до 14 февруари с участието на 6 отбора. В едната група са „Берое”, „Созопол” и „Поморие”, а в другата – „Локомотив” /Пд/, „Черноморец-Бургас” и „Тунджа” /Яб/. В групите ще се играе всеки срещу всеки на 7, 10 и 12 февруари. На 14 февруари са мачовете за крайното класиране, които ще противопоставят отборите, заели идентични места в групите. „Pomorie cup 2015” се открива на 7-ми от 13.00 ч. с двубоя между домакините и „Берое”, а финалът за първото място е на 14-и от 15.00 ч. Организаторите от община Поморие и местния футболен клуб са амбицирани да превърнат турнира в традиционен всяка зима. plakat