Победа №10 е факт! Тимът на Петър Дочев няма спиране

Победа №10 е факт! Тимът на Петър Дочев няма спиране - E-Burgas.com

Отборът на "Нефтохимик" зарадва многобройните си привърженици в зала "Младост" с десета поредна победа срещу тима на "Монтана" в мач от предпоследния кръг в Суперлигата по волейбол.

Успехът на бургазлии с 3:1 гейма не дойде лесно. Гостите взеха първия гейм с 25:20. След това момчетата на треньора Петър Дочев влязоха в ритъм и закономерно затвориха следващите две части съответно с 25:18 и 25:22.

Четвъртият гейм премина през множество обрати и емоции, за да завърши при спиращото дъха 33:31 за "Нефтохимик 2010".

Най-резултатен в мача с 22 точки беше Валентин Братоев. Ники Николов добави 17 точки, а Жани Желязков завърши с 16 точки.

Капитанът Мартин Пенев е с 11 точки, а централният блокировач Красимир Гайдарски се отчете с 9. Разпределителят Георги Братоев записа 3 точки.

В следващия последен кръг от редовния сезон, бургаският отбор гостува във Варна на местния "Черно море".
Морското дерби е на 10 март/петък/ от 18:00 часа.

Преди това на 7 март/вторник/, "Нефтохимик 2010" гостува на "Марек Ивкони" в Дупница за двубой от третия кръг в турнира за купата на България.

За финалната шестица се класира победителят, който ще бъде определен само в един мач.

През миналия сезон бургаските волейболисти станаха носители на купата на България, като триумфираха в зала "Младост".