ПФК Бургас победи Спартак във Варна

ПФК Бургас победи Спартак във Варна - E-Burgas.com
ПФК Бургас ПФК Бургас победи с 2:1 като гост Спартак (Вн) в мач от седмия кръг на „Б” група. Попаденията отбелязаха Мирослав Радев (4 мин.) и Ахмед Ахмедов (75 мин.) за Бургас, а за домакините точен бе Пламен Иванов в 48-ата минута. Двубоят започна с отлична възможност за гостите да открият резултата, но ударът на Мирослав Радев във 2-та минута се отклони в защитник на Спартак (Вн) и излезе в корнер. Все пак, 120 секунди по-късно Бургас поведе. Любенов даде пас успоредно на голлинията към Радев, който от близко не сгреши. В 20-ата минута възпитаниците на Ангел Стойков имаха възможност да удвоят преднината си, но силен изстрел на Станчев бе избит от стража на домакините. През второто полувреме Спартак (Вн) изравни след само 3 игрови минути. Радулович пусна хубав пас към Иванов, който от малкото наказателно поле отбеляза. След изравнителното попоадение бургазлии натиснаха своите противници в преследване на победата. Наставникът на тима Ангел Стойков извърши 2 смени. В игра се появиха нападателите Ахмедов и Колев. Именно първия донесе и 3-те точки за своя отбор. Любенов центрира от фаул, топката се отби в дясната греда на Крушарски и Ахмедов на празна врата с глава отбеляза за 1:2. До края на двубоя по-сериозни положения липсваха и пред двете врати. „Единственото хубаво за нашия състав от днешния двубой са 3-те точки. Изключително недоволен съм от отбора. Това е най-слабият ни мач от началото на първенството. Надявам се да ни е последният подобен. Не знам дали футболистите са подценили двубоя”, заяви след срещата наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков. Състав на ПФК Бургас: 12. Янко Георгиев, 11. Даниел Шмедин, 3. Петър Патев, 14. Величко Величков, 2. Тодор Гочев, 10. Мирослав Радев (54’ – 19. Ахмед Ахмедов), 22. Цветомир Цонков, 17. Яни Пехливанов, 23. Борислав Борисов, 7. Любомир Любенов (90’ – 21. Живко Хаджиев), 9. Георги Станчев (54’ – 19. Ахмед Ахмедов) Резерви: 1. Християн Славов, 20. Юрий Иванов, 5. Стоян Калпаклиев, 19. Ахмед Ахмедов, 15. Петър Колев, 6. Стоян Мантаров, 21. Живко Хаджиев Ж.к.: Цонков, Борисов (Б), Радулович (С)