Новия ФК Бургас завърши наравно с милионерите от Трейс

Новия ФК Бургас завърши наравно с милионерите от Трейс - E-Burgas.com
master6   Верея завърши 2:2 срещу ПФК Бургас във втората си контрола от началото на лятната си подготовка. Спарингът се игра на отлично подготвения помощен терен на Трейс Арена. Както е известно, спонсор и собственик на отбора то |Стара Загора е строителната комапния Трейс груп. В 10-ата минута ПФК Бургас поведе в резултата след статично положение. Пламен Димитров центрира от фаул дясно от вратата на домакините и в наказателното поле Стоян Мантаров отблизо с глава откри резултата - 0:1. Старозагорци се активизираха след негативния резултат и направиха няколко пропуска. В 27-та минута Бирсент Карагарен направи непростим пропуск, след като отне топката от защитник, той стреля от чиста позиция, но не успя да порази целта, след като стражът на гостуващия тим Георгиев изби в корнер топката. Две минути преди края на първата част ПФК Бургас вкара втори гол. След удар на нападател защитникът Цветомир Радев се опита да изчисти топката, но тя влетя в мрежата на старозагорци за втори път. През второта част треньорът на ФК Верея Господин Мирчев направи доста смени и в 51-та минута ФК Верея намали на 1:2. Живко Желев изведе след 30-метров пас Ангел Костов пред наказателното поле на гостите, той овладя топката преодоля защитник и от няколко метра се разписа за 1:2. В 79-ата минута се получи най-красивия момент в контролата. Ангел Костов първо стреля, вратарят изби топката, но Костов я посрещна със странична ножица и изравни - 2:2. В края на мача вратарят на домакините Григоров се намеси, след коварен удар на Петър Колев и изби топката.