Нови успехи за бургаските каратеки

Нови успехи за бургаските каратеки - E-Burgas.com
Нови успехи постигнаха несебърските каратеки водени от Сенсей Христо Терзиев в националния шампионат по Карате-Шинкиокушин за деца до 10 години и деца до 14 години. Състезанието се проведе в пловдивската зала “Олимпиада” в конкуренцията на 164 състезателя от цялата страна. Несебърския клуб “БУШИДО” взе участие с девет състезателя, които спечелиха три златни, един сребърен и три бронзови медала. Във възрастовата група 8 – 10 години при момичетата безспорна фаворитка в категория до 32 кг бе Християна Петкова. Тя завоюва златото като се справи с лекота със съперничките си. Това и донесе и наградата за най-технична състезателка на шампионата. В същата категория бронзовия медал стана притежание на Маргарет Юсеин. При момчетата овации предизвика Виктор Байчев. Със своите едва осем години той бе един от най-малките участници в състезанието. Това обаче не му попречи по пътя към финала. Той постигна три бързи победи с Ипон (нокаут) в квалификациите и полуфинала, а на финала в най-тежката среща на състезанието беше напълно равностоен срещу представителя на домакините Атанас Чернев, но съдиите дадоха предпочитанията си на пловдивчанина и Виктор отстъпи със съдииско решение. В по-голямата възрастова група 12-14 години златото в тежките категории при момчетата и момичетата бе окупирано от несебърските представители. При Девойките Адреана Момчева направи чудесен дебют и победи всички свои съпернички. Другия дебютант Иво Джавтанов буквално прегази конкуренцията при момчетата и направи силно впечатление на публика, съдии и треньори. Бронзови медали завоюваха Иван Димов и Теодор Кусев съответно в категориите до 54 и до 38 кг. Шампионата се отличи с перфектна организация и изключително атрактивни срещи. Домакините от АСКК”Тракия” се бяха погрижили да постигнат една приятна будо атмосфера, което достави максимално удовлетворение в публиката и състезателите.