Несебърлия стана европейски шампион

Несебърлия стана европейски шампион - E-Burgas.com
Андрей Русев от клуб “БУШИДО” – Несебър стана европейски шампион по Карате – Шинкиокушин  в категория до 60 кг. на проведения  в гр. Антверпен , Белгия  Европейски карате шампионат. Това е втората европейска титла за несебърския състезател, което показа, че не случайно е попаднал сред най-силните бойци в Европа. Другите несебърски представители в националната гарнитура се представиха на ниво, но шанса не им достигна за класиране в челната тройка.  Председателят на клуб “БУШИДО” и старши треньор на младежкия национален отбор Сенсей Христо Терзиев е доволен от постигнатия успех, но според него това не е максимума на, който са способни българските състезатели. Все пак в условията на жестока конкуенция постигнатото не е никак малко. Състезанието бе изключително силно. Участие взеха над 350 бойци от 29 държави на стария континент. Българския отбор спечели две шампионски титли, тази на Андрей Русев при младежите и рекордната десета европейска титла за Валери Димитров при мъжете. Със сребърни медали се върнаха Стефан Лотаров и Христо Юнаков, а с бронзови Яница Стефанова и Иван Чалаков.