Нефтохимик завърши полусезона с победа

Нефтохимик завърши полусезона с победа - E-Burgas.com
IMG_4496-SmallНефтохимик победи Добруджа с 2:1, в последната среща от шампионата за тази година. Срещата започна с няколко добри възможности за гол и пред двете врати, но резултата откриха гостите от Добрич в 34-та минута, след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле. Те запазиха превъзходството си до края на полувремето. Във втората част момчетата на Диян Петков излязаха на терена с по-голяма мотивация и направиха по-мощна атака към противниковата врата. Още в първите минути Симеон Мечев имаше шанс да изравни, но топката попадна в ръцете на вратаря. Няколко минути по-късно пред гостите се откри възможност да поведат с 2:0, но уцелиха горната греда на вратата на Петър Денчев. След още няколко пропуснати шанса за гол, Борислав Борисов изравни резултата в 82-ра минута. В първите минути на добавеното време, съдията отсъди дузпа в полза на Нефтохимик, след игра с ръка на IMG_4227 (Small)футболист на Добруджа. Това решение предизвика вратаря на гостите към саморазправа, заради което той получи червен картон. След като на вратата застана полеви играч, Любомир Любенов оформи победния резултат 2:1, с перфектно изпълнен единадесетметров удар. Последната среща от есенния дял на първенството на „Б“ футболна група донесе нови три ценни точки към актива на „шейховете“ и те вече са с 22 точки. Състав на Нефтохимик: Петър Денчев, Стоян Кижев, Тихомир Трифонов, Станислав Жеков, Тодор Гочев, Живко Хаджиев, Симеон Мечев, Емил Рачев, Димитър Георгиев, Любомир Любенов, Борислав Борисов. Резервен състав: Йордан Колев, Андон Гущеров, Величко Величков, Иван Цачев, Симеон Баев, Станимир Андонов, Станислав Дрянов.