Нефтохимик загуби опашкарското дерби

Нефтохимик загуби опашкарското дерби - E-Burgas.com
sveti nikola neftohimik2Нефтохимик загуби гостуването си  на Пирин (ГД) с 3:2 в последния мач от редовния сезон в родната „А” група. След поражението „шейховете” остават самотни на последното място в „класирането, като днешният им противник е на 3 точки пред тях. Домакините поведоха още в 8- ата минута. След грешка на Ивелин Янев, Хазуров овладя топката, прехвърли стража на Нефтохимик и на празна врата откри резултата. В 39- ата минута бургазлии имаха отлична възможност да изравнят. Абдиков изчисти топката в краката на Димов, той подаде към Петков. Последният не успя да преодолее вратаря от близко разстояние. Все пак, 4 минути по- късно възпитаниците на Златко Янков ликуваха. Божинов центрира в наказателното поле, Живко Петков засече топката с глава и я прати във вратата на Абдиков. Това бе и всичко по- интересно до края на първото полувреме. Не бяха изминали и 2 минути от втората част, когато Пирин успя отново да излезе напред в резултата. Близнаков засече отблизо центриране в наказателното поле за 2:1. След още 180 секунди крайният победител, като че ли вече беше ясен. Близнаков реализира втория си гол в срещата, след като финтира „зелен” бранител в наказателното поле и с премерен изстрел прати топката в мрежата на Георгиев. Малко след това, гол на „шейховете” бе отменен заради засада. В 65- ата минута Николай Костов влезе на скорост в наказателното поле на Пирин. Той финтира Кантунчев и след съприкосновение с него падна в наказателното поле. Главния съдия Георги Игнатов обаче му вдигна жълт картон за симулация. Все пак арбитърът посочи бялата точка 120 секунди по- късно. Защитник на домакините фаулира в наказателното поле Живко Петков, а Божинов бе безпогрешен при изпълнението на наказателния удар. Нефтохимик обаче нямаше сили за нещо повече, като до края на двубоя голови положения липсваха и пред двете врати.