Нефтохимик върти нулево равенство с Берое

Нефтохимик върти нулево равенство с Берое - E-Burgas.com
Берое и Нефтохимик завършиха 0:0 в скучен мач, игран на помощното игрище на ст. "Загорец" в Нова Загора. Срещата не се отличи с кой знае какви футболни достойнства, като двата отбора имаха положения, но така и не успяха да си отбележат гол. Около 300 зрители от Стара Загора наблюдаваха мача. Срещата се игра в Нова Загора при доста силен вятър, който затрудни и двата отбора. През първото полувреме те предложиха сравнително скучна продукция с няколко положения и пред двете врати. Най-сериозната опасност дойде в 24-ата минута когато след разбъркване в наказателното поле на Берое последва меле и нарушение срещу Ивайло Иванов. Топката влезе във вратата, но бе отсъден фаул срещу вратаря. Калоянов отиде да иска обяснение от съдията, а това провокира публиката, която навлезе на терена и срещата бе прекратена за около 5 минути. В 28-ата минута Ливраменто намери технично след добро задържане Каядо по левия фланг, но крилото бе останало в засада. Десет минути по-късно Здравко Илиев центрира в наказателното поле, но вратарят на Нефтохимик успя да закове кълбото на метър пред голлинията след рикошет. В 41-ата миута след центиране на Калоянов към Любомир Божинов, последният се справи с Овона и стреля от разстояние, но перфектно се намеси Ивайло Иванов. В началото на второто полувреме Елиаш бе заменен от Стефан Велев, а Искрен Писаров зае мястото на Чепилов. На вратата пък застана Кирил Акалски вмести Ивайло Иванов. В 65-ата минута на терена влязоха още Мирослав Енчев, Виктор Софрониев, Владимир Зафиров, Владислав Ямуков, Милен Танев, Слави Жеков, Иван Горанов и Рангел Абушев. След почивката далеч по-дейният тим бе този на старозагорци. В 48-ата минута Здравко Илиев центрира отлично, топката обаче рикошира в защитник на Нефтохимик, все пак попадна в Емил Ангелов, който засече с глава, но Станев улови. В 50-ата минута след нарушение срещу Давид Каядо пред наказателното поле леко в дясно самият той стреля дирекно, но топката премина на около метър от лявата греда. В 57-ата минута при центриране към Любомир Божинов в наказателното поле на Нефтохимк, той стреля с глава, но топката мина на метър над гредата. В 64-ата минута Писаров проби добре и центрира от дясно към Давид Каядо, който засече с глава, но твърде леко и защитата изби преди миналата покрай Станев топка да влезе във вратата. Три минути след пълната смяна в 65-ата минута играчите на Нефтохимик центрираха добре от корнер и нападател засече, но кълбото мина на сантиметри покрай вратата. В 73-ата минута беройци оказаха натиск в последните минути, последваха няколко центрирания в наказателното поле и разбърквания, но липсваше завършващ удар, който да накаже Павел Станев. 11 минути преди края на редовното време Петър Колев се измъкна добре при бърза контра очи в очи с Акалски, който обаче се намеси блестящо и предотврати сигурен гол. Само минута след това нова страхотна намеса на новия вратар в Берое спаси тима. Димитър Коларов се озова добре на точката за изпълнение на дузпа. Стражът бе паднал на земята, но някак успя да изчисти удара. До края на мача беройци владееха повече топката, но така и не отправиха удар, който да застраши вратата на Павел Станев. снимка и текст: beroe.eu
Берое (Стара Загора): 99. Ивайло Иванов (46' - 81. Кирил Акалски) - 2. Здравко Илиев (65' - 25. Мирослав Енчев), 13. Димитър Везалов (65' - 44. Виктор Софрониев), 5. Ваня Джаферович (к - до 65') (65' - 3. Владимир Зафиров), 18. Дюдоне Овона (65' - 27. Владислав Ямуков) - 6. Ричард Еромоигбе (65' - 71. Милен Танев), 21. Елиаш Алвеш да Силва (46' - 16. Стефан Велев) - 11. Атанас Чепилов (46' - 17. Искрен Писаров), 77. Антонио Ливраменто (65' - 7. Слави Жеков), 88. Давид Каядо Диас (65' - 9. Иван Горанов) - 10. Емил Ангелов (65' - 8. Рангел Абушев); старши-треньор: Илиан Илиев Нефтохимик 1962 (Бургас): 84. Божидар Стойчев, 4. Диян Лефтеров, 14. Адриян Олегов, 23. Деян Молдованов, 20. Юри Иванов, 14. Момчил Желев, 27. Георги Калянов, 32. Любомир Божинов, 13. Емануил Манев, 15. Галин Иванов, 9. Васил Калоянов (82. Павел Станев, 26. Милен Христов, 10. Стамен Ангелов, 5. Тодор Стоев, 18. Цветан Канелов, 7. Димитър Коларов); старши-треньор: Димитър Стиййчев главен съдия: Динко Терзиев (Стара Загора) помощник-съдии: Антон Тончев (Стара Загора), Красимир Енев (Стара Загора)