Нефтохимик стъпи на криво във втория кръг на Втора лига

Нефтохимик стъпи на криво във втория кръг на Втора лига  - E-Burgas.com

Шейховете“ загубиха гостуването си на Монтана във втория кръг на Втора лига. След пълен обрат и много футболни емоции, двубоят на стадион Огоста завърши при резултат 4:2 за домакините.

Срещата започна с ранен гол, дело на младия нападател Кристиян Мирославов. В 7-ма минута той преодоля защитата на домакините и с мощен шут откри резултата. Малко след това домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ударът от бялата точка на Атанас Илиев обаче беше спасен от вратаря на Нефтохимик Павел Здравков. Десет минути по-късно „шейховете“ стигнаха до второто си попадение. То бе реализирано от Живко Петков. Монтана обаче успя да намали в 36-та минута когато Владимир Айтов се разписа за 2:1. Отново Айтов бе отговорен за изравняването на резултата. Той отбеляза за 2:2 минута преди почивката.
Монтана стигна до обрат в началото на втората част когато, при контраатака Атанас Илиев бе точен за 3:2. В 60-та минута домакините увеличиха преднината си, след точно попадение на Йордан Йорданов (4:2), с което оформи крайното 4:2.

В III кръг от Втора лига предстои морско дерби. На 4 август (неделя) Нефтохимик ще приеме Поморие. Двубоят е от 19:30, на стадион „Арена Созопол“.

Състав на Нефтохимик: Здравков, Молдованов, Петков, Цачев, Али, Ташолов, Мирославов, Георгиев, Костов, Апостолов, Цонков
Резервен състав: Андонов, Костадинов, Христов, Димов, Карамфилов, Филипов, Чахов