Нефтохимик пак не победи Дунав (Русе)

Нефтохимик пак не победи Дунав (Русе) - E-Burgas.com
sveti nikola neftohimik2Нефтохимик и Дунав (Русе) завършиха при равен резултат 1:1. Контролната среща се състоя на градския стадион в Карнобат, като бе част от предсезоннта подготовка и на двата тима. По този начин "зелените" остават само с една победа в изиграните досега 4 проверки- срещу аматъорския тим на Свети Никола. След този успех възпитаниците на Костадин Джамбазов регистрираха 2 поредни поражения. Първата бе от Несебър с 3:5. Преди няколко дни пък загубиха от днешния си опонент Дунав (Русе) с 0:1. Играта бе равностойна през всичките 90 минути на двубоя. По- бързо в мача успяха да влязат символичните гости от Русе, като след само 11 минути игра поведоха в резултата. Попадението падна след точно реализиран единайсетметров наказателен удар. „Шейховете”  постепенно изравниха играта, като упражниха и лек териториален натиск. В крайна сметка логичното се случи в 10 минути преди края на първото полувреме, когато Лефтеров възстанови статуквото. До края на първите 45 минути голови положения липсваха, като резултатът се запази непроменен. Втората част ще се запомни с едно знаково за бургазлии събитие. В игра, след 8 години прекъсване, със зелената фланелка се появи Станислав Желязков – Тачо. В спортно- технически план не се случи почти нищо запомнящо се. Темпото на игра остана сравнително високо, като и двата тима могат да съжаляват за по няколко изпуснати добри положения. Така крайният резултат от срещата бе оформен още през първото полувреме- 1:1.